Poslední Srpnový víkend, u staré kotelny naproti stanici metra Invalidovna proběhl druhý ročník aerosolového jamu – BlockPainting2. Na tento projekt jsme pozvali 15 zahraničních umělců a 10 umělců z Čech.

Sainer(Pl), Swanski(Pl), Wodka & Radio(De), Derk(De), Boe & Cream(De), Samber(Fr), Point3crew(Sk), Animo Aerosol(Sk), Krea(Sk), Vladimír518(Čr), Phoe(Čr), Mind (Čr), Dingo(Čr), Hanes(Čr),Fshizz(Čr),R2D2(Čr),Bior & Marie(Čr) a další..

Na štítech budovy, dřevotřískovou zeď a kostky/ bloky postavené volně v prostoru kolem staré továrny, měli výše zmínění, přední Street Art umělci dva dny pro vytvoření svých děl. Nevyužité a omšelé prostředí se díky ním alespoň na krátkou chvíli přeměnilo na multikulturní zónu pro nejen zainteresovanou veřejnost, ale i pro místní obyvatelé této části Prahy, pro něž byl dlouhodobý přínos akce nejvýznamnější.

Propojením nosné části projektu – aerosolové malby, s doprovodným programem, který spadá do dnes velmi populárního Hip-Hopového směru, jsme přetvořili okolí staré kotelny na centrum kreativního umění a zábavy. Rovněž ale zanechaná díla přispěla k dlouhodobé estetizaci a vizuálnímu zpříjemnění místní periferie. Dvou denní akce probíhala vždy od 12:00 do pozdních večerních hodin a v rámci doprovodného programu se návštěvníci mohli těšit na Dj’s na hudebním podiu,breakdance tanečníky, školu bubnování, promítání filmů, veliký bar a stánek s občerstvením.

V neposlední řadě, děkujeme za účast Djs: Noir a Orion, Break dance tanečníkům z Bboys academy (www.bboy.cz) a škole bubnování (www.bubnujeme.cz) a partnerům celé akce.

partneri

Categories: Nezařazené

Related Posts

Nezařazené

White Pearl Gallery

Poslední dva roky je činnost členů spolku Art Direct, z.s. úzce spjata s provozem nově vzniklé White Pearl Gallery  (*2016), která se zaměřuje na prezentaci na současné české umělecké scény, s důrazem na prezentaci médií Read more…

Nezařazené

Nyx Prague Hotel / The art concept

NYX Prague / the Art Path Kurátoři projektu Iris Barak a Alexandra Karpuchina   Výjimečná historická budova NYX Prague hotelu, byla postavena jedním z nejvýznamnějších českých architektů – Josefem Gočárem a je situována ve středu Read more…

Nezařazené

PRAGOVKA ONE

Při příležitosti slavnostního otevření venkovního prostoru centra PRAGOVKA Art District, proběhla na konci srpna 2016 nevšední vernisáž ve velikém stylu. Přední čeští umělci i hudebníci pražské hip-hopové scény se postarali o nezapomenutelný zážitek z celodenního, i večerního programu. Svá Read more…